Szkolny Bal Karnawałowy

Posted by on mar 7, 2021

W tym roku, w  karnawałowy tłusty czwartek odbyła się impreza integracyjna połączona z konkursem na najlepsze przebranie nawiązujące tematycznie do postaci filmowej lub bajkowej. Było to możliwe dzięki pozyskaniu funduszy przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Wśród nas” na   realizację zadania publicznego „Integracja siłą rodziny” finansowanego przez Burmistrza Miasta Augustowa. Impreza taneczno – muzyczna połączona z poczęstunkiem odbyła się w gościnnych progach Bursy Międzyszkolnej. Owoce, przekąski i napoje ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych.

Wszystkich zebranych powitali organizatorzy, a w karnawałowy nastrój wprowadzili muzyczno- tanecznie uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy, przygotowani przez Panią Ewę Poważa. DJ tego dnia był Pan Piotr Wencewicz, a puszczane przez niego przeboje porwały wszystkich na parkiet. W przerwach był czas na poczęstunek, tradycyjne pączki, robienie zdjęć na ściance nawiązującej do zbliżających się Walentynek. Zabawy integracyjne połączone ze zdrową rywalizacją, tańcami przy muzyce pozwoliły wszystkim na zachowanie dobrego nastroju i odczucie własnej pozytywnej sprawczości.

Pod koniec balu Pani Halina i Pani Agnieszka rozstrzygnęły konkurs na przebranie nawiązujące do postaci z filmów lub książek. Przebrania wszystkich były bardzo kreatywne, a zaprezentowanie się w roli danej postaci ujawniło mnóstwo talentów aktorskich. Wyłonienie zwycięzców nie było możliwe stąd przyznano wszystkim równorzędne nagrody indywidualne oraz grupowe dla każdej z klas. Konkursowicze otrzymali książki i gry planszowe.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wyjątkowego wydarzenia. Panu Dyrektorowi Bursy Międzyszkolnej za wypożyczenie sali i przygotowanie cateringu. Panu Dyrektorowi Romanowi Krzyżopolskiemu za pomoc w organizacji. Radzie rodziców za wsparcie poczęstunku. Zespołowi organizacyjnemu za przeprowadzenie imprezy. Zarządowi Stowarzyszenia w osobach Haliny Szulewskiej i Agnieszki Turowskiej za pozyskanie funduszy na catering i nagrody.

 H. Szulewska,  A. Turowska, . A. Szczygło, E. Chilicka, R. Chilicki