Pozdrowienia znad morza !!!

Posted by on sie 13, 2017

W tym roku Stowarzyszenie po raz pierwszy w swojej 10 letniej historii zorganizowało dwutygodniowe kolonie w Stegnie nad Morzem Bałtyckim. Było to możliwe dzięki pozyskaniu funduszy na realizację zadania publicznego „Aktywni nad morzem” Burmistrza Miasta Augustowa. 15 podopiecznych z 3 opiekunkami w dniach 30.07. – 12.08.2017 przeżyło niezapomnianą morską przygodę.

Wspaniała, słoneczna pogoda pozwoliła na codzienne korzystanie z kąpieli morskich i słonecznych.  Była to też okazja do rozwijania swojej kreatywności podczas budowania rzeźb z piasku, zbierania darów morza z których później powstawały łapacze snów, zamki, morska biżuteria itp. Aktywność ruchowa,  zabawy  integracyjne, wdychanie powietrza nasyconego jodem, spacery nad morzem o zachodzie słońca, pozwoliły na podniesienie sprawności psychofizycznej naszych podopiecznych. Program wyjazdu zawierał chrzest kolonijny, dyskoteki, zajęcia rozwijające kreatywność, karaoke, ruchową zabawę integracyjna „Piegus”, bal przebierańców.

Uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta – zwiedzili ZOO, Akwarium Gdyńskie, Katedrę w Oliwie, pospacerowali sopockim molo. Zwiedzili również Zamek w Malborku i mieli niesamowitą okazję zobaczyć spektakl „Światło i dźwięk” w krzyżackich murach. Swoją wiedzę i kondycję fizyczną budowali aktywnie zwiedzając Park Dinozaurów w Malborku i korzystając z parku linowego. W Sztutowie poznali historię obozu koncentracyjnego. Kolejną atrakcją było spotkanie z egzotycznymi zwierzętami podczas lekcji przyrodniczej. Wizyta Lata z Radiem w Stegnie wzbogaciła wyjazd w muzyczne doznania poprzez udział w koncercie Golec uOrkiestra.

Pobyt nad morzem pozwolił kolonistom na podniesie poziomu poczucia własnej wartości i wiary w swoje możliwości. Uczestnicy rozwinęli samodzielność  w kontaktach międzyludzkich, samoobsłudze, podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji, poradzili sobie podczas długiej rozłąki z bliskimi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie wypoczynku naszym podopiecznym na najwyższym poziomie, który pozostawił wspaniałe wspomnienia i niezapomniane przeżycia.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Romanowi Krzyżopolskiemu, Iwonie Bagińskiej, Ewie Łoboda i Ewie Poważa za zaangażowanie w realizację kolonii. Koordynacją zadania zajmowały się Halina Szulewska i Agnieszka Turowska. Realizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez naszych niezawodnych darczyńców – szczególne podziękowania kierujemy do Pani Wiesławy Drejer – Przekop za przekazanie darowizny, dzięki której udało się domknąć budżet przedsięwzięcia.