Mazurskim szlakiem – poznajemy Ełk i Olsztyn

Posted by on paź 26, 2013

w dniach 14 – 15.09.2013 wybraliśmy się na wycieczkę Mazurskim szlakiem

Nasza wycieczka rozpoczęła się nieśpieszną, urzekającą podróżą do świata historii Mazur i kolejnictwa. 100-letnią Ełcką Koleją Wąskotorową (jedyną czynną tego typu atrakcją turystyczną w regionie Warmii i Mazur) wyruszyliśmy do Sypitek. Dzięki powolnemu tempu mogliśmy obserwować zmieniające się za oknem krajobrazy a nawet pojawiające się zwierzęta. W Sypitkach posłuchaliśmy opowieści o bocianach z których znana jest ta malownicza miejscowość oraz zwiedziliśmy położone obok szkoły muzeum z ciekawą wystawą rzeźb wykonanych z korzeni – Cuda Natury. Po powrocie do Ełku zadziwiły nas oryginalne gatunki zwierząt i ptaków zgromadzone przez hodowcę- pasjonata oraz skansen pszczelarski i pracownia rzeźby. Kolejnym punktem naszej wyprawy był spacer po Ełku: zwiedziliśmy katedrę i inne zabytki. Pobyt w Ełku zakończył się seansem filmowym w Ełckim Centrum Kultury.

Późnym wieczorem przybyliśmy na nocleg do miasteczka akademickiego Kortowo. Ten pełen emocji i atrakcji dzień zakończył się ogniskiem nad jeziorem. Następnego dnia zwiedzanie Olsztyna rozpoczęliśmy wizytą w planetarium.  Seans złożony z kilku filmów był udanym połączeniem nauki z zabawą. Świadczyły o tym nasze żywiołowe reakcje. Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie malowniczej olsztyńskiej Starówki.

Do zobaczenia na następnej wycieczce!

Opiekę na wycieczce sprawowały panie: Agnieszka Turowska, Halina Szulewska, Iwona Bagińska, Ewa Łoboda, Ewa Poważa, Elżbieta Kierklo.

ełk olsztyn 1ełk olsztyn 2