Wikingowie i Indianie !!!

Posted by on gru 24, 2021

Trzeciego grudnia na całym świecie obchodzimy ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tym roku w naszej szkole obchody odbyły się 26 listopada i połączone były z Andrzejkami. Na początku społeczność szkolna zapoznała się, w formie prezentacji multimedialnej, z informacjami na temat genezy uroczystości, idei integracji, wartości międzyludzkich oraz potrzeb i praw osób niepełnosprawnych. Następnie uczniowie klasy V-VI-VII wyrecytowali wiersz „Zostań moim przyjacielem” autorstwa Elizy Rozdoba. Prezentacja filmiku „Pomagając innym, pomagasz sobie”, którego bohaterami są uczniowie naszej szkoły wzbudziła wiele emocji i pozytywnych uczuć. W dalszej części uroczystości uczniowie poprzez przygotowane przez siebie opaski – pióropusze i akcesoria przeobrazili się w Wikingów oraz Indian i wspólnie z zaproszonymi wolontariuszami z Hufca Pracy wysłuchali bajki muzycznej „Wikingowie i Indianie” zaprezentowanej przez artystów Arte-Muza z Białegostoku. W trakcie interaktywnej audycji poznaliśmy historię przyjaźni między Wikingami i Indianami poprzez wspólne śpiewanie oraz zabawy ruchowe odzwierciedlające gry prezentowanych postaci, takie jak: strzelanie z łuku do tarczy czy przejście przez „rzekę po kamieniach”. W andrzejkowy klimat wprowadzili nas zaproszeni wolontariusze przygotowując tematyczne wróżby. Po wspólnie zjedzonym poczęstunku odzwierciedlającym posiłek Wikingów i Indian, uroczystość zakończyliśmy wspólną zabawą przy muzyce.