Szlakiem Jana Pawła II

Posted by on gru 24, 2021

Między 7 a 13 października 2021 roku odbył się w naszej szkole Tydzień Papieski. Hasłem przewodnim były słowa św. Jana Pawła II – „NIE LĘKAJCIE SIĘ!”.

Celem inicjatywy było przypomnienie postaci niezwykłego człowieka –  syna polskiej ziemi, papieża młodych, budowniczego cywilizacji miłości i pokoju; wdrażanie zasad nauczania Jana Pawła II w codzienne życie; rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród dzieci i młodzieży na każdym etapie edukacyjnym.

Na zajęciach religii  i innych przedmiotach uczniowie pogłębiali swoje  wiadomości na temat życia i nauczania Jana Pawła II. Nauczyciele otrzymali linki z materiałami edukacyjnymi, z których korzystali na lekcjach. Obejrzeli prezentację i filmy związane z życiem świętego Polaka. Dużą popularnością cieszyły się pieśni, np. „Barka”, które wspólnie śpiewano, czytano anegdoty i ciekawostki o Janie Pawle II.

Kolejnym etapem tygodnia papieskiego była analiza słów, które św. Jan Paweł II wypowiedział podczas inauguracji pontyfikatu – „Nie lękajcie się!” Papież powiedział, że do przezwyciężenia niepokoju i strachu jest zawierzenie Chrystusowi i uczestnictwo w Jego posłannictwie.

W Tygodniu Papieskim obchodziliśmy ŚWIĘTO SZKOŁY. 11 października uczciliśmy 11 rocznicę nadania naszemu Zespołowi Szkół imienia Jana Pawła II  i posiadania sztandaru. Cała społeczność naszej szkoły udała się autokarem do Pokamedulskiego Klasztoru na Wigrach. Miejsca, które nawiedził nasz patron. Tam odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ks kan. dr Jacek Nogowski. Zwiedzaliśmy kompleks Pokamedulski             i apartamenty papieskie. Ze wzgórza wigierskiego podziwialiśmy piękne, jesienne krajobrazy. Nasza uroczystość zakończyła się wspólną agapą przy ognisku. Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Romanowi Krzyżopolskiemu, Radzie Rodziców oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkól Specjalnych „Wśród Nas”, za to że przyczynili się do tego, aby Święto naszego patrona było wielkim wydarzeniem i przeżyciem dla  całej społeczności szkolnej.

Ostatniego dnia odbyło się rozstrzygniecie konkursu na najładniejszą gazetkę ścienną, dotyczącą postaci Jana Pawła II. Wszystkie gazetki były bardzo ciekawe, zawierały mnóstwo ważnych informacji, papieskie barwy, czyli żółć i biel, za które uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe i rzeczowe.