Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Wśród Nas” w Augustowie rusza z wiosną i integruje rodziny

Posted by on Lip 15, 2014

Aktywność członków Stowarzyszenia znowu na optymalnym poziomie! Staraliśmy się  działać niezależnie od pogody. Mieliśmy energię i chęć do pracy. W maju bieżącego roku, w dniach 24-25, zorganizowaliśmy, kolejny już, wyjazdowy plener fotograficzny. Tym razem miejscem spotkania była Mikaszówka. Piękna i zielona. Urocza i gościnna. No i zadanie, które mieliśmy do wykonania w Puszczy Augustowskiej.  To „praca” z aparatem.  Fotografowaliśmy las, który niemal na każdym kroku „zaglądał” w nasze obiektywy. Okolica też była malownicza. Zwiedzaliśmy Mikaszówkę i Kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny. Oglądaliśmy ukwiecone ogrody, a ich kolorowe bukiety pozostały w naszej i aparatów pamięci. Byliśmy pod wrażeniem życia w przyrodzie. Na zakończenie pierwszego dnia miło było spotkać się z rodzinami przy ognisku, rozmawiać, śpiewać, puszczać latawce i wspólnie piec kiełbasę.

Ogromną niespodzianką następnego dnia był rejs gondolą na trasie Mikaszówka – Paniewo – Mikaszówka, połączony  ze śluzowaniem na Śluzie Perkuć. Rejs ufundowali państwo Beata i Zbigniew Korniłowicz z Augustowa. Wyjazd do Mikaszówki był możliwy dzięki współfinansowaniu go przez Burmistrza Miasta Augustowa i Starostę Powiatu Augustowskiego.

Bardzo dziękujemy Staroście  Powiatu  Augustowskiego za wsparcie finansowe dzięki któremu możliwe było wzbogacenie obchodów Dnia Dziecka naszym podopiecznym.

Stowarzyszenie nadal działa! I korzysta z pięknej pogody, i pomocy finansowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku.  W ramach XIII Podlaskich Dni Rodziny pod hasłem „Duża rodzina – łączy, uczy, wspiera” 07.06.2014r. odbyła się wycieczka do Wilna. Wzięło w niej udział  rodziny z Augustowa i okolicznych miejscowości. W sumie na Litwę wyjechało 45 osób. Poznawaliśmy kulturę, obyczaje i krajobrazy litewskie. Wszystko co widzieliśmy, utrwaliliśmy na zdjęciach. Zwiedzaliśmy  Ostrą Bramę, starówkę wileńską, kościoły i miejscowe cerkwie. Z Góry Trzech Krzyży oglądaliśmy panoramę Wilna. Widoki piękne! Polecamy Wilno jako „wytrawni” znawcy ładnych miejsc i przyrody. Zwiedzaliśmy też zamek w Trokach. Co tu mówić, trzeba to zobaczyć! Choćby na naszych fotografiach. Regionalne dania smakowały bardzo. Zjedliśmy obiad w Wilnie w restauracji „Dionizas”. Dziękujemy ROPS w Białymstoku za przekazane środki finansowe. Pomogły one Stowarzyszeniu zorganizować wyjazd osób niepełnosprawnych wraz z rodzinami na Litwę.

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół ZSS „Wśród Nas” w Augustowie